Senarai Calon PRU15 Barisan Nasional (BN)

 


Berikut adalah senarai bakal calon Barisan Nasional (BN) bagi kerusi Parlimen di Semenanjung pada Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15) yang diumumkan Pengerusi BN Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi di Pusat Dagangan Dunia (WTC) pada 1 November 2022.

PERLIS

P001 Padang Besar - Datuk Zahida Zarik Khan

P002 Kangar - Datuk Dr Fathul Bari Mat Jahya

P003 Arau - Datuk Rozabil Abd Rahman

KEDAH

P004 Langkawi - Datuk Armishah Siraj

P005 Jerlun - Datuk Othman Aziz

P006 Kubang Pasu - Datuk Hasmuni Hassan

P007 Padang Terap - Datuk Seri Mahdzir Khalid

P008 Pokok Sena - Noran Zamini Jamaluddin

P009 Alor Setar - Tan Chee Hiong

P010 Kuala Kedah - Datuk Dr Mashitah Ibrahim

P011 Pendang - Datuk Suraya Yaacob

P012 Jerai - Datuk Seri Jamil Khir Baharom

P013 Sik - Maizatulakmam Othman @ Ibrahim

P014 Merbok - Datuk Shaiful Hazizy Zainol Abidin

P015 Sungai Petani - Datuk Shahanim Mohamad Yusoff

P016 Baling - Datuk Seri Abdul Azeez Abdul Rahim

P017 Padang Serai - Datuk C Sivaraj

P018 Kulim-Bandar Baharu - Datuk Muhar Hussain

KELANTAN

P020 Pengkalan Chepa - Mohd Hafiezulniezam Mohd Hasdin

P021 Kota Bharu - Datuk Rosmadi Ismail

P022 Pasir Mas - Datuk Ab Ghani Harun

P023 Rantau Panjang - Zulkarnain Yusoff

P024 Kubang Kerian - Datuk Nurul Amal Mohd Fauzi

P025 Bachok - Datuk Mohd Zain Yasim

P026 Ketereh - Marzuani Ardila Ariffin

P027 Tanah Merah - Bakri @ Mohd Bakri Mustapha

P028 Pasir Puteh - Datuk Zawawi Othman

P029 Machang - Datuk Ahmad Jazlan Yaakub

P030 Jeli - Norwahida Patuan

P031 Kuala Krai - Datuk Mohamed Zulkepli Omar

P032 Gua Musang - Tengku Razaleigh Hamzah

TERENGGANU

P033 Besut - Datuk Nawi Mohamad

P034 Setiu - Datuk Abdul Rahman Mat Yasin

P036 Kuala Terengganu - Datuk Mohd Zubir Embong

P037 Marang - Jasmira Othman

P038 Hulu Terengganu - Datuk Rozi Mamat

P039 Dungun - Nurhisam Johari

P040 Kemaman - Datuk Seri Ahmad Said

PULAU PINANG

P041 Kepala Batas - Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican

P042 Tasek Gelugor - Datuk Muhamad Yusoff Mohd Noor

P043 Bagan - Dr Tan Chuan Hong

P044 Permatang Pauh - Datuk Mohd Zaidi Mohd Said

P045 Bukit Mertajam - Tan Yang Pang

P046 Batu Kawan - Datuk Tan Lee Huat

P047 Nibong Tebal - Datuk Seri R Thanenthiran

P048 Bukit Bendera - Razalif Mohamad Zain

P049 Tanjong - Tan Kim Nee

P050 Jelutong - Datuk T Loganathan

P051 Bukit Gelugor - Wong Chin Chong

P052 Bayan Baru - Saw Yee Fung

P053 Balik Pulau - Datuk Shah Headan Ayoob Hussain Shah

PERAK

P054 Gerik - Datuk Dr Asyraf Wajdi Dusuki

P055 Lenggong - Datuk Seri Dr Shamsul Anuar Nasarah

P056 Larut - Datuk Mohammad Kazim Elias

P057 Parit Buntar - Imran Mohd Yusof

P058 Bagan Serai - Zul Helmi Ghazali

P059 Bukit Gantang - Mohammad Sollehin Mohamad Tajie

P060 Taiping - Neow Choo Seong

P061 Padang Rengas - Mohd Arrif Abdul Majid

P062 Sungai Siput - Tan Sri S Vigneswaran

P063 Tambun - Datuk Aminuddin Md Hanafiah

P064 Ipoh Timor - Ng Kai Cheong

P065 Ipoh Barat - Low Guo Nan

P066 Batu Gajah - Teoh Chin Chong

P067 Kuala Kangsar - Maslin Sham Razman

P068 Beruas - Ding Siew Chee

P069 Parit - Datuk Mohd Nizar Zakaria

P070 Kampar - Datuk Lee Chee Leong

P071 Gopeng - Ting Zhao Song

P072 Tapah - Datuk Seri M Saravanan

P073 Pasir Salak - Khairul Azwan Harun

P074 Lumut - Datuk Seri Zambry Abd Kadir

P075 Bagan Datuk - Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi

P076 Teluk Intan - Datuk T Murugiah

P077 Tanjong Malim - Datuk Dr Mah Hang Soon

PAHANG

P078 Cameron Highlands - Datuk Ramli Mohd Noor

P079 Lipis - Datuk Seri Abdul Rahman Mohamad

P080 Raub - Datuk Chong Sin Woon

P081 Jerantut - Datuk Mohd Zukarmi Abu Bakar

P082 Indera Mahkota - Datuk Quek Tai Seong

P083 Kuantan - Datuk Ab Hamid Mohd Nazahar

P084 Paya Besar - Datuk Mohd Shahar Abdullah

P085 Pekan - Datuk Seri Sh Mohmed Puzi Sh Ali

P086 Maran - Datuk Seri Shahaniza Shamsuddin

P087 Kuala Krau - Datuk Seri Dr Ismail Mohamed Said

P088 Temerloh - Datuk Seri Mohd Sharkar Shamsudin

P089 Bentong - Tan Sri Liow Tiong Lai

P090 Bera - Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob

P091 Rompin - Datuk Seri Hasan Arifin

SELANGOR

P092 Sabak Bernam - Datuk Dr Abd Rahman Bakri

P093 Sungai Besar - Datuk Seri Jamal Md Yunos

P094 Hulu Selangor - Datuk T Mohan

P096 Kuala Selangor - Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz

P097 Selayang - Chan Wun Hoong

P098 Gombak - Datuk Megat Zulkarnain Omardin

P099 Ampang - Ivone Low Yi Wen

P100 Pandan - Datuk Leong Kok Wee

P101 Hulu Langat - Datuk Johan Abd Aziz

P102 Bangi - Datuk Hoh Hee Lee

P103 Puchong - Datuk Seri Syed Ibrahim Kader

P104 Subang - Dr Kow Cheong Wei

P105 Petaling Jaya - Chew Hian Tat

P106 Damansara - Tan Gim Tuan

P107 Sungai Buloh - Khairy Jamaluddin

P108 Shah Alam - Hizatul Isham Abdul Jalil

P109 Kapar - Muhammad Noor Azman @ Noor Hizam

P110 Klang -Tee Hooi Ling

P111 Kota Raja - D Kajendran

P112 Kuala Langat - Datuk M. Mohana

P113 Sepang - Anuar Basiran

WP KUALA LUMPUR

P115 Batu - A Kohilan Pillay

P116 Wangsa Maju - Datuk Seri Dr Mohd Shafei Abdullah

P117 Segambut - Datuk Daniel Ling Sia Chin

P118 Setiawangsa - Datuk Seri Izudin Ishak

P119 Titiwangsa - Datuk Seri Johari Abdul Ghani

P120 Bukit Bintang - Tan Teik Peng

P121 Lembah Pantai - Datuk Ramlan Shahean @ Askolani

P122 Seputeh - Lee Kah Hing

P123 Cheras - Chong Yew Chuan

P124 Bandar Tun Razak - Datuk Chew Yin Keen

WP PUTRAJAYA

P125 Putrajaya - Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor

NEGERI SEMBILAN

P126 Jelebu - Datuk Seri Jalaludin Alias

P128 Seremban - Wong Yin Ting

P130 Rasah - Ng Kian Nam

P131 Rembau - Datuk Seri Mohamad Hasan

P132 Port Dickson - Datuk P Kamalanathan

P133 Tampin - Datuk Mohd Isam Mohd Isa

MELAKA

P134 Masjid Tanah - Abdul Hakim Abdul Wahid

P135 Alor Gajah - Shahril Sufian Hamdan

P136 Tangga Batu - Datuk Lim Ban Hong

P137 Hang Tuah Jaya - Datuk Mohd Ridhwan Mohd Ali

P138 Kota Melaka - Kon Qi Yao

P139 Jasin - Datuk Roslan Ahmad

JOHOR

P140 Segamat - Tan Sri M Ramasamy

P141 Sekijang - Md Salleheen Mohamad

P142 Labis - Datuk Chua Tee Yong

P143 Pagoh - Datuk Razali Ibrahim

P144 Ledang - Datuk Dr Hamim Samuri

P145 Bakri - Lee Ching Yong

P146 Muar - Mohd Helmy Abd Latif

P147 Parit Sulong - Datuk Seri Dr Noraini Ahmad

P148 Ayer Hitam - Datuk Seri Dr Wee Ka Siong

P149 Sri Gading - Datuk Mohd Lassim Burhan

P150 Batu Pahat - Ishak @ Mohd Farid Siraj

P151 Simpang Renggam - Datuk Hasni Mohammad

P152 Kluang - Gan Ping Shou @ Gan Ping Sieu

P153 Sembrong - Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein

P154 Mersing - Datuk Abdul Latif Bandi

P155 Tenggara - Manndzri Nasib

P156 Kota Tinggi - Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin

P157 Pengerang - Datuk Seri Azalina Othman Said

P158 Tebrau - Datuk Wong Siaw Ting

P159 Pasir Gudang - Noor Azleen Ambros

P160 Johor Bahru - Johan Arifin Mohd Ropi

P161 Pulai - Datuk Nur Jazlan Mohamed

P162 Iskandar Puteri - Datuk Teoh Sew Hock

P163 Kulai - Chua Jian Boon

P164 Pontian - Datuk Seri Ahmad Maslan

P165 Tanjung Piai - Datuk Seri Dr Wee Jeck Seng

Sumber dari Bernama

Catat Ulasan

0 Ulasan