Keputusan Rasmi PRN Johor 2022

 


Berikut adalah keputusan rasmi Pilihan Raya Negeri (PRN) Johor 2022.

N01: BULOH KASAP 28,481

  1. C. Subramani (PKR) 3,579
  2. Mohd Hanafi Ahmad (Pejuang) 190
  3. Norazman Md Diah (PN-Bersatu) 2,999
  4. DATUK ZAHARI SARIP (BN-UMNO) 8,956
    Jumlah undi/Votes Cast
    16,255
    Peratus/Percentage 57.1 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 464
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 67
    Majoriti/Majority 5,377
    Penyandang/Incumbent: Datuk Zahari Sarip (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 9,186
    Majoriti/Majority: 877

N02: JEMENTAH 41,221

  1. See Ann Giap (BN-MCA) 8,163
  2. Maimunah Safwah Musa (PN-PAS) 4,654
  3. NG KOR SIM (PH-DAP) 8,877
    Jumlah undi/Votes cast 22,146
    Peratus/Percentage 53.7 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 348
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 104
    Majoriti/Majority 714
    Penyandang/Incumbent: Tan Chen Choon (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 16,336
    Majoriti/Majority: 7,001

N03: PEMANIS 29,923

  1. Uzzair Ismail (PN-Bersatu) 3,825
  2. Dr Azita Amrin (Pejuang) 247
  3. Yoong Thau (PKR) 4,491
  4. ANUAR ABD MANAP (BN-UMNO) 8,678
    Jumlah undi/Votes cast
    17,640
    Peratus/Percentage 59.0 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 301
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 98
    Majoriti/Majority 4,187
    Penyandang/Incumbent: Chong Fat Full (PKR)
    (Kini/Now: Bersatu)
    Undi diperoleh/Votes polled: 8,304
    Majoriti/Majority: 363

N04: KEMELAH 33,702

  1. Dr Sulaiman Mohd Nor (PH-Amanah) 5,907
  2. Norizan Sahardin (Pejuang) 214
  3. Normala Sudirman (PN-PAS) 4,639
  4. N. SARASWATI (BN-MIC) 7,518
    Jumlah undi/Votes cast
    18,770
    Peratus/Percentage 55.7 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 412
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 80
    Majoriti/Majority 1,611
    Penyandang/Incumbent: Dr Sulaiman Mohd Nor (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 10,836
    Majoriti/Majority: 2,355

N05: TENANG 22,613

  1. Ahmad Humaizi Udin @ Uzir (PN-Bersatu) 2,729
  2. Mohd Fauzi Bachok (Pejuang) 224
  3. HASLINDA SALLEH (BN-UMNO) 5,380
  4. Lim Wei Jiet (MUDA) 3,644
    Jumlah undi/Votes cast 12,317
    Peratus/Percentage 54.5 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 281
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 59
    Majoriti/Majority 1,736
    Penyandang/Incumbent: Mohd Solihan Badri (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 7,645
    Majoriti/Majority: 1,070

N06: BEKOK 27,426

  1. M. Kanan (PH-DAP) 3,467
  2. Tan Lek Khang (PN-Bersatu) 2,881
  3. TAN CHONG (BN-MCA) 7,036
  4. A. Sandara Segaran (Warisan) 330
    Jumlah undi/Votes Cast
    14,071
    Peratus/Percentage 51.3 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 271
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 86
    Majoriti/Majority 3,569
    Penyandang/Incumbent: S. Ramakrishnan (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 9,705
    Majoriti/Majority: 2,457

N07: BUKIT KEPONG 37,495

  1. DATUK DR SAHRUDDIN JAMAL (PN-Bersatu) 9,873
  2. Nur Afiqah M. Zulkifli (MUDA) 3,076
  3. Ismail Mohamed (BN-UMNO) 9,163
  4. Md Taib Md Suhut (Pejuang) 191
    Jumlah undi/Votes Cast 22,874
    Peratus/Percentage 61.0 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 486
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 85
    Majoriti/Majority 710
    Penyandang/Incumbent: Sahruddin Jamal (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 11,665
    Majoriti/Majority: 1,273

N08: BUKIT PASIR 32,213

  1. Mohd Akhiri Mahmood (Pejuang) 196
  2. MOHAMAD FAZLI MOHAMAD SALLEH (BN-UMNO) 6,048
  3. Johar Siraj (Bebas/IND) 207
  4. Elia Nadira Sabudin (PH-Amanah) 4,676
  5. Muhamad Nur Iqbal Abd Razak (PN-PAS) 5,850
  6. Najib Lep (Bebas/IND) 1,860
    Jumlah undi/Votes Cast 19,281
    Peratus/Percentage 59.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 381
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 63
    Majoriti/Majority 198
    Penyandang/Incumbent: Najib Lep (PAS)
    (Kini/Now: Bebas/IND)
    Undi diperoleh/Votes polled: 9,835
    Majoriti/Majority: 1,883

N09: GAMBIR: 29,434

  1. Suraya Sulaiman (Pejuang) 220
  2. SAHRIHAN JANI (BN-UMNO) 7,960
  3. Na’im Jusri (PKR) 4,509
  4. Mohd Solihan Badri (PN-Bersatu) 4,814
    Jumlah undi/Votes Cast 17,503
    Peratus/Percentage 61.33 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 305
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 245
    Majoriti/Majority 3,146
    Penyandang/Incumbent: Tan Sri Muhyiddin Yassin (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 10,280
    Majoriti/Majority: 3,088

N10: TANGKAK 35,554

  1. EE CHIN LI (PH-DAP) 8,105
  2. Ong Chee Siang (BN-MCA) 7,733
  3. Muhammad Airel Zabridin (Pejuang) 789
  4. Dr Chong Fat Full (PN-Bersatu) 3,092
  5. Zainal Bahrom A Kadir (Bebas/IND) 121
    Jumlah undi/Votes Cast 20,247
    Peratus/Percentage 56.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 326
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 81
    Majoriti/Majority 372
    Penyandang/Incumbent: Ee Chin Li (PKR)
    Undi diperolehi/Votes polled: 13,512
    Majoriti/Majority: 5,077

N11: SEROM 39,018

  1. Rahmat Daud (PN-Bersatu) 7,808
  2. ‘Asim ‘Abdullah Ainullotfi (PH-Amanah) 5,509
  3. Abdul Azim Abdul Malek (Pejuang) 332
  4. KHAIRIN-NISA ISMAIL @ MD ON (BN-UMNO) 8,507
    Jumlah undi/Votes Cast 22,651
    Peratus/Percentage 58.1 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 387
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 108
    Majoriti/Majority 699
    Penyandang/Incumbent: Faizul Amri Adnan (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 11,774
    Majoriti/Majority: 2,324

N12: BENTAYAN 34,728

  1. NG YAK HOWE (PH-DAP) 10,973
  2. Gan Q’i Ru (BN-MCA) 3,497
  3. Tan Kok Hong (PN-Gerakan) 2,534
    Jumlah undi/Votes Cast 17,334
    Peratus/Percentage 49.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 239
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 91
    Majoriti/Majority 7,476
    Penyandang/Incumbent: Ng Yak Howe (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 18,278
    Majoriti/Majority: 13,629

N13: SIMPANG JERAM 40,014

  1. Mahaizal Mahmor (Pejuang) 208
  2. Zarul Salleh (PN-PAS) 6,350
  3. DATUK SERI SALAHUDDIN AYUB (PH-Amanah) 8,749
  4. Datuk Lokman Md Don (BN-UMNO) 6,062
    Jumlah undi/Votes Cast 21,897
    Peratus/Percentage 54.7 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 387
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 141
    Majoriti/Majority 2,399
    Penyandang/Incumbent: Datuk Salahuddin Ayub (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 14,640
    Majoriti/Majority: 7,687

N14: BUKIT NANING 22,594

  1. Md Ysahrudin Kusni (PKR) 3,317
  2. S. Jeganathan (Bebas/IND) 1,514
  3. DATUK MOHD FUAD TUKIRIN (BN-UMNO) 5,437
  4. Mahadzir Abu Said (PN-Bersatu) 3,902
  5. Datuk Ibrahim Shafe’e (Pejuang) 86
    Jumlah undi/Votes Cast 14,550
    Peratus/Percentage 64.4 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 238
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 56
    Majoriti/Majority 1,535
    Penyandang/Incumbent: Md Ysahrudin Kusni (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 7,280
    Majoriti/Majority: 1,552

N15: MAHARANI 38,596

  1. Muhamad Hanis Asmui Md Salleh (PBM) 190
  2. Noor Farah Shamsudin (BN-UMNO) 5,861
  3. Nor Hayati Bachok (PH-Amanah) 6,522
  4. ABDUL AZIZ TALIB (PN-PAS) 7,559
  5. Riad Ahmad (Pejuang) 292
  6. Lim Kim Joo (Bebas/IND) 592
    Jumlah undi/Votes Cast 21,523
    Peratus/Percentage 55.8 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 356
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 151
    Majoriti/Majority 1,037
    Penyandang/Incumbent: Nor Hayati Bachok (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 12,405
    Majoriti/Majority: 5,674

N16: SUNGAI BALANG 30,121

  1. Abdullah Sahid (PKR) 3,576
  2. SELAMAT TAKIM (BN-UMNO) 8,294
  3. Zainudin Sayuti (PN-Bersatu) 6,001
  4. Intan Nadira Shafika Mustafa Kamal @ Mohd Najib (Pejuang) 329
    Jumlah undi/Votes Cast 18,624
    Peratus/Percentage 61.8 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 331
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 93
    Majoriti/Majority 2,293
    Penyandang/Incumbent: Zaiton Ismail (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 8,022
    Majoriti/Majority: 174

N17: SEMERAH 46,640

  1. Kamarolzaman Mohd Jidi (Putra) 247
  2. MOHD FARED MOHD KHALID (BN-UMNO) 12,542
  3. Mohd Khuzzan Abu Bakar (PKR) 6,265
  4. Datuk Ariss Samsudin (PN-Bersatu) 8,501
  5. Mahdzir Ibrahim (Pejuang) 361
    Jumlah undi/Votes Cast 28,620
    Peratus/Percentage 61.4 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 543
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 161
    Majoriti/Majority 4,041
    Penyandang/Incumbent: Mohd Khuzzan Abu Bakar: (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 12,619
    Majoriti/Majority: 98

N18: SRI MEDAN 32,696

  1. Azmi Masrani (PKR) 1,537
  2. DATUK ZULKURNAIN KAMISAN (BN-UMNO) 13,165
  3. Othman Kepol (PN-PAS) 6,891
  4. Mohd Firdaus Abdul Malek (Pejuang) 159
    Jumlah undi/Votes Cast 22,241
    Peratus/Percentage 68 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 350
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot papers/s 139
    Majoriti/Majority 6,274
    Penyandang/Incumbent: Datuk Zulkurnain Kamisan (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 11,587
    Majoriti/Majority: 6,040

N19: YONG PENG 33,053

  1. LING TIAN SOON (BN-MCA) 9,870
  2. Alan Tee Boon Tsong (PH-DAP) 7,129
  3. Yong Fui Ling (PN-Gerakan) 1,681
    Jumlah undi/Votes Cast 19,017
    Peratus/Percentage 57.5 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 254
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 83
    Majoriti/Majority 2,741
    Penyandang/Incumbent: Chew Peck Choo (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 12,307
    Majoriti/Majority: 5,089

N20: SEMARANG 27,734

  1. Adzlan Raju (Pejuang) 230
  2. Haryati Abu Nasir (PKR) 1,331
  3. Shazani A Hamid (PN-Bersatu) 5,276
  4. DATUK SAMSOLBARI JAMALI (BN-UMNO) 11,122
    Jumlah undi/Votes Cast 18,513
    Peratus/Percentage 66.8 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 330
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 224
    Majoriti/Majority 5,846
    Penyandang/Incumbent: Datuk Samsolbari Jamali (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 10,751
    Majoriti/Majority: 5,842

N21: PARIT YAANI 41,851

  1. Mohd Ridhauddin Mohd Tahir (Pejuang) 239
  2. Ahmad Nawfal Mahfodz (PN-PAS) 5,435
  3. MOHAMAD NAJIB SAMURI (BN-UMNO) 9,070
  4. Aminolhuda Hassan (PH-Amanah) 8,776
    Jumlah undi/Votes Cast 24,101
    Peratus/Percentage 57.6 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 424
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 157
    Majoriti/Majority 294
    Penyandang/Incumbent: Aminolhuda Hassan (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 12,309
    Majoriti/Majority: 4,834

N22: PARIT RAJA 36,059

  1. NOR RASHIDAH RAMLI (BN-UMNO) 10,634
  2. Zulkifli Mat Daud (PN-Bersatu) 6,415
  3. Muhamad Fikri Musa (MUDA) 3,893
  4. Abdul Lateef Mahrani (Pejuang) 510
    Jumlah undi/Votes Cast 21,957
    Peratus/Percentage 60.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 341
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 164
    Majoriti/Majority 4,219
    Penyandang/Incumbent: Nor Rashidah Ramli (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 9,549
    Majoriti/Majority: 638

N23: PENGGARAM 69,092

  1. Sia Wee Yet (PN-Bersatu) 5,276
  2. GAN PECK CHENG (PH-DAP) 18,208
  3. Zahari Osman @ Othman (Bebas/IND) 2,190
  4. Ter Hwa Kwong (BN-MCA) 8,252
    Jumlah undi/Votes Cast 35,024
    Peratus/Percentage 50.7 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 870
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 228
    Majoriti/Majority 9,956
    Penyandang/Incumbent: Gan Peck Cheng (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 26,825
    Majoriti/Majority: 17,205

N24: SENGGARANG 37,374

  1. MOHD YUSLA ISMAIL (BN-UMNO) 9,725
  2. Baharudin Abdullah (Bebas/IND) 227
  3. Khairul Faizi Ahmad Kamil (PN-PAS) 5,624
  4. Abd Hamid Jamah (PH-Amanah) 5,813
  5. Zalihah Jaffar (Pejuang) 168
    Jumlah undi/Votes Cast 22,139
    Peratus/Percentage 59.2 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 424
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 158
    Majoriti/Majority 3,912
    Penyandang/Incumbent: Khairuddin A Rahim (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 10,568
    Majoriti/Majority: 809

N25: RENGIT 27,123

  1. Mohammad Huzair Lajis (PN-Bersatu) 5,983
  2. Nizam Bashir Abdul Kariem Bashir (Pejuang) 206
  3. DATUK DR MOHD PUAD ZARKASHI (BN-UMNO) 7,903
  4. Khairuddin A Rahim (PKR) 2,065
    Jumlah undi/Votes Cast 16,598
    Peratus/Percentage 61.2 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 346
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 95
    Majoriti/Majority 1,920
    Penyandang/Incumbent: Ayub Jamil (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 9,642
    Majoriti/Majority: 4,172

N26: MACHAP 33,764

  1. R. Sangaran (MUDA) 3,493
  2. Azlisham Azahar (PN-PAS) 4,486
  3. DATUK ONN HAFIZ GHAZI (BN-UMNO) 11,029
  4. Datuk Dr Sharuddin Md Salleh (Pejuang) 465
    Jumlah undi/Votes Cast 20,018
    Peratus/Percentage 59.3 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 425
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 120
    Majoriti/Majority 6,543
    Penyandang/Incumbent: Abd Taib Abu Bakar (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 9,375
    Majoriti/Majority: 404

N27: LAYANG-LAYANG 25,147

  1. Dr Maszlee Malik (PKR) 4,736
  2. K. Alagathiran (PN-Bersatu) 1,278
  3. ABD MUTALIP ABD RAHIM (BN-UMNO) 7,551
  4. Ahmad Shafiq Othaman (Pejuang) 164
    Jumlah undi/Votes Cast 14,181
    Peratus/Percentage 56.4 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 381
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 71
    Majoriti/Majority 2,815
    Penyandang/Incumbent: Onn Hafiz Ghazi (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 7,449
    Majoriti/Majority: 364

N28: MENGKIBOL 66,362

  1. Kelly Chye Pei Yee (BN-MCA) 9,706
  2. Wong Chan Giap (PN-Bersatu) 4,116
  3. CHEW CHONG SIN (PH-DAP) 19,813
    Jumlah undi/Votes Cast 34,455
    Peratus/Percentage 51.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 574
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 246
    Majoriti/Majority 10,107
    Penyandang/Incumbent: Chew Chong Sin (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 29,559
    Majoriti/Majority: 19,226

N29: MAHKOTA 65,074

  1. Muhammad Taqiuddin Cheman (PH-Amanah) 11,445
  2. DATUK SHARIFAH AZIZAH SYED ZAIN (BN-UMNO) 16,611
  3. Mohamad Nor Lingan (PN-Bersatu) 7,614
  4. Mohamed Noor Suleiman (Warisan) 555
    Jumlah undi/Votes Cast 37,316
    Peratus/Percentage 57.3 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 805
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 286
    Majoriti/Majority 5,166
    Penyandang/Incumbent: Muhamad Said Jonit (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 19,507
    Majoriti/Majority: 1,668

N30: PALOH 25,831

  1. V. Selvendran (PN-PAS) 1,512
  2. Sheikh ‘Umar Bagharib Ali (PH-DAP) 4,901
  3. LEE TING HAN (BN-MCA) 8,077
  4. Aminuddin Johari (Pejuang) 181
    Jumlah undi/Votes Cast 15,176
    Peratus/Percentage 58.8 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 424
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 81
    Majoriti/Majority 3,176
    Penyandang/Incumbent: Sheikh ‘Umar Bagharib Ali (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 8,958
    Majoriti/Majority: 783

N31: KAHANG 29,343

  1. R. VIDYANANTHAN (BN-MIC) 10,486
  2. Rohani Banu Abdul Rahman Krishnan (PH-Amanah) 2,181
  3. Rosdi Amir (Pejuang) 273
  4. Daud Yusof (PN-Bersatu) 3,788
    Jumlah undi/Votes Cast 17,288
    Peratus/Percentage 58.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 465
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 95
    Majoriti/Majority 6,698
    Penyandang/Incumbent: R.Vidyanathan (BN-MIC)
    Undi diperoleh/Votes polled: 10,768
    Majoriti/Majority: 2,861

N32: ENDAU: 27,924

1.ALWIYAH TALIB (PN-Bersatu) 8,433
2.Ismail Don (Bebas/IND) 77
3.Mohammad Fakrulradzi Mahmud (PH-Amanah) 1,154
4.Mohd Noorhisyam Ibrahim (Pejuang) 145
5.Mohd Youzaimi Yusof (BN-UMNO) 5,392
Jumlah undi/Votes Cast 15,201
Peratus/Percentage 55.41 %
Undi ditolak/Rejected ballots 212
Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 61
Majoriti/Majority 3,041
Penyandang/Incumbent: Alwiyah Talib (BN-UMNO)
Undi diperoleh/Votes polled: 7,136
Majoriti/Majority: 3,080

N33: TENGGAROH 38,408

  1. Mohd Firdaus Abd Rahman (Pejuang) 213
  2. Zulinah A. Johari (PKR) 1,529
  3. K. RAVEN KUMAR (BN-MIC) 10,528
  4. Roslan Nikmat (PN-PAS) 9,172
    Jumlah undi/Votes Cast 21,982
    Peratus/Percentage 57.2 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 423
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 117
    Majoriti/Majority 1,356
    Penyandang/Incumbent: K.Raven Kumar (BN-MIC)
    Undi diperoleh/Votes polled: 12,309
    Majoriti/Majority: 5,765

N34: PANTI 38,408

  1. Hasan Rasid (PN-Bersatu) 6,745
  2. Ahmad Daniel Sharudin (PH-Amanah) 2,314
  3. Ahmade Mohd Din (Pejuang) 334
  4. HAHASRIN HASHIM (BN-UMNO) 12,599
    Jumlah undi/Votes Cast 22,435
    Peratus/Percentage 58.4 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 341
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 102
    Majoriti/Majority 5,854
    Penyandang/Incumbent: Hahasrin Hashim (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 11,409
    Majoriti/Majority: 3,424

N35: PASIR RAJA 28,045

  1. RASHIDAH ISMAIL (BN-UMNO) 9,381
  2. Mohd Fakharuddin Moslim (PKR) 1,976
  3. Jawahir Husein (PN-Bersatu) 4,493
  4. Mohd Yusri Yusof (Pejuang) 265
    Jumlah undi/Votes Cast 16,492
    Peratus/Percentage 58.8 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 289
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 88
    Majoriti/Majority 4,888
    Penyandang/Incumbent: Rashidah Ismail (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 8,055
    Majoriti/Majority: 1,847

N36: SEDILI 28,659

  1. Tariq Ismail Mustafa (Pejuang) 211
  2. Mohd Hasnolhadi Mohd Sebalas (PN-Bersatu) 6,384
  3. MUSZAIDE MAKMOR (BN-UMNO) 12,063
  4. Mat Khairi Samsudin (PH-Amanah) 333
    Jumlah undi/Votes Cast 19,377
    Peratus/Percentage 67.6 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 309
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 77
    Majoriti/Majority 5,679
    Penyandang/Incumbent: Rasman Ithnain (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 13,407
    Majoriti/Majority: 9,168

N37: JOHOR LAMA: 32,658

  1. Omar Mokhtar A Manap (PKR) 1,527
  2. Mohamad Alias Rasman (PN-Bersatu) 6,132
  3. NORLIZAH NOH (BN-UMNO) 12,171
  4. Mohd Shukor Ahmad (Pejuang) 268
    Jumlah undi/Votes Cast 20,444
    Peratus/Percentage 62.6 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 273
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 73
    Majoriti/Majority 6,039
    Penyandang/Incumbent: Rosleli Jahari (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 12,532
    Majoriti/Majority: 5,807

N38: PENAWAR 29,933

  1. Norazila Sanip (PH-Amanah) 693
  2. Mohd Faizal Asmar (PN-Bersatu) 4,904
  3. Rahmattullah Kamilin (Pejuang) 521
  4. FAUZIAH MISRI (BN-UMNO) 12,409
    Jumlah undi/Votes Cast 18,897
    Peratus/Percentage 63.1 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 300
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 70
    Majoriti/Majority 7,505
    Penyandang/Incumbent: Sharifah Azizah Syed Zain (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 12,330
    Majoriti/Majority: 7,134

N39: TANJUNG SURAT 25,132

  1. Samat Atan (Pejuang) 110
  2. AZNAN TAMIN (BN-UMNO) 9,850
  3. Rosman Tahir (PKR) 800
  4. Selamat Ujud (PN-PAS) 3,947
    Jumlah undi/Votes Cast 15,048
    Peratus/Percentage 59.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 260
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 81
    Majoriti/Majority 5,903
    Penyandang/Incumbent: Syed Sis Abd Rahman (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 9,614
    Majoriti/Majority: 4,522

N40: TIRAM 105,707

  1. P. Bala Sundaram (Bebas/IND) 365
  2. S. Gopalakrishnan (PKR) 12,550
  3. Dr Karim Deraman (PN-PAS) 17,658
  4. Mohd Azmi Ali (PBM) 860
  5. AZIZUL BACHOK (BN-UMNO) 22,939
  6. Datuk Abdul Aziz Harun (Pejuang) 1,391
  7. J. Jayasangkar (Bebas/IND) 654
    Jumlah undi/Votes Cast 57,938
    Peratus/Percentage 54.8 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 1,053
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 468
    Majoriti/Majority 5,281
    Penyandang/Incumbent: S. Gopalakrishnan (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 26,573
    Majoriti/Majority: 8,098

N41: PUTERI WANGSA 112,804

  1. Adzrin Adam (Bebas/IND) 398
  2. Ng Yew Aik (BN-MCA) 15,770
  3. Dr Khairil Anwar Razali (Pejuang) 2,468
  4. Loh Kah Yong (PN-Gerakan) 8,957
  5. Choong Shiau Yoon (PBM) 2,471
  6. AMIRA AISYA ABD AZIZ (MUDA) 22,884
    Jumlah undi/Votes Cast 54,063
    Peratus/Percentage 47.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 774
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 341
    Majoriti/Majority 7,114
    Penyandang/Incumbent: Mazlan Bujang (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 37,545
    Majoriti/Majority: 24,959

N42: JOHOR JAYA 91,882

  1. Chan San San (BN-MCA) 17,860
  2. Chen Hain Kai (Warisan) 1,448
  3. LIOW CAI TUNG (PH-DAP) 19,782
  4. Datuk Dr Ker Ching Sheng (PN-Gerakan) 8,307
    Jumlah undi/Votes Cast 48,902
    Peratus/Percentage 53.2 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 1,262
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 243
    Majoriti/Majority 1,922
    Penyandang/Incumbent: Liow Cai Tung (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 32,342
    Majoriti/Majority: 15,565

N43: PERMAS 103,598

  1. Mahaya Ahad (Pejuang) 1,036
  2. BAHARUDIN MOHAMED TAIB (BN-UMNO) 23,492
  3. Mohamed Ridza Busu (Warisan) 1,412
  4. Tazul Arifin Nasri (PN-Bersatu) 15,566
  5. Syed Othman Abdullah (PH-Amanah) 14,521
    Jumlah undi/Votes Cast 57,658
    Peratus/Percentage 55.7 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 1,024
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 607
    Majoriti/Majority 7,926
    Penyandang/Incumbent: Che Zakaria Mohd Salleh (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 28,793
    Majoriti/Majority: 8,746

N44: LARKIN 76,004

  1. Mohamad Riadz Mohamad Hashim (Pejuang) 810
  2. Muhammad Rasid Abu Bakar (MUDA) 4,948
  3. Dr Zamil Najwah Arbain (PKR) 6,448
  4. Zulkifli Bujang (PN-Bersatu) 9,875
  5. Norramadan Buan (Bebas/IND) 299
  6. MOHD HAIRI MAD SHAH (BN-UMNO) 16,053
    Jumlah undi/Votes Cast 39,329
    Peratus/Percentage 51.7 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 632
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 264
    Majoriti/Majority 6,178
    Penyandang/Incumbent: Mohd Izhar Ahmad (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 25,012
    Majoriti/Majority: 8,590

N45: STULANG 60,577

  1. Yap Chiang Youis (PN-Gerakan) 3,789
  2. Muhammad Saiful Bahari Sahari (PBM) 1,359
  3. Moharam Baharom (Bebas/IND) 594
  4. ANDREW CHEN KAH ENG (PH-DAP) 12,499
  5. Ang Boon Heng (BN-MCA) 9,633
    Jumlah undi/Votes Cast 28,490
    Peratus/Percentage 47.0 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 432
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 184
    Majoriti/Majority 2,866
    Penyandang/Incumbent: Chen Kah Eng (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 24,002
    Majoriti/Majority: 12,470

N46: PERLING 101,263

  1. Khoo Shiaw Lee (PN-Gerakan) 8,829
  2. Tan Hiang Kee (BN-MCA) 15,281
  3. LIEW CHIN TONG (PH-DAP) 18,628
    Jumlah undi/Votes Cast 43,826
    Peratus/Percentage 43.3 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 695
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 393
    Majoriti/Majority 3,347
    Penyandang/Incumbent: Cheo Yee How (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 32,592
    Majoriti/Majority: 19,533

N47: KEMPAS 62,011

  1. DATUK RAMLEE BOHANI (BN-UMNO) 11,919
  2. Mohd Azwan Abd Rahman (Bebas/ind) 271
  3. Mohd Suhimi A. Rahman (Bebas/IND) 158
  4. Napsiah Khamis @ Maharan (PKR) 8,405
  5. Nornekman Osman (Pejuang) 1,358
  6. Mohd Hambali Munadi (Bebas/IND) 480
  7. Nur Faizal Abdullah (PN-Bersatu) 8,036
    Jumlah undi/Votes Cast 31,254
    Peratus/Percentage 50.4 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 392
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 235
    Majoriti/Majority 3,514
    Penyandang/Incumbent: Osman Sapian (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 21,137
    Majoriti/Majority: 9,178

N48: SKUDAI 102,828

  1. MARINA IBRAHIM (PH-DAP) 26,359
  2. Khoo Kong Ek (PN-Bersatu) 6,258
  3. Lim Soon Hai (BN-MCA) 12,416
    Jumlah undi/Votes Cast 46,144
    Peratus/Percentage 44.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 604
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 507
    Majoriti/Majority 13,943
    Penyandang/Incumbent: Tan Hong Pin (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 47,359
    Majoriti/Majority: 35,126

N49: KOTA ISKANDAR 116,415

  1. PANDAK AHMAD (BN-UMNO) 23,133
  2. Samsudin Ismail (PN-Bersatu) 12,503
  3. Dr Zaini Abu Bakar (Pejuang) 1,308
  4. Dzulkefly Ahmad (PH-Amanah) 18,773
  5. R. Arangkannal (PSM) 997
    Jumlah undi/Votes Cast 58,507
    Peratus/Percentage 50.3 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 1,038
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 755
    Majoriti/Majority 4,360
    Penyandang/Incumbent: Dzulkefly Ahmad (PKR)
    Undi diperolehi/Votes polled: 33,455
    Majoriti/Majority: 14,543

N50: BUKIT PERMAI 39,611

  1. Mohd Azrol Ab Rahani (MUDA) 6,134
  2. DATUK MOHD JAFNI MD SHUKOR (BN-UMNO) 10,889
  3. Tosrin Jarvanthi (PN-Bersatu) 5,108
  4. Mokhtar Abdul Wahab (Pejuang) 385
    Jumlah undi/Votes Cast 23,088
    Peratus/Percentage 58.3 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 457
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 115
    Majoriti/Majority 4,755
    Penyandang/Incumbent: Tosrin Jarvanthi (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 10,998
    Majoriti/Majority : 2,531

N51: BUKIT BATU 46,237

  1. Lee Ming Wen (Warisan) 1,349
  2. CHIONG SEN SERN (PKR) 9,439
  3. Tan Heng Choon (PN-Gerakan) 3,989
  4. S. Suppayah (BN-MIC) 9,302
    Jumlah undi/Votes Cast 24,820
    Peratus/Percentage 53.7 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 624
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 117
    Majoriti/Majority 137
    Penyandang/Incumbent: Jimmy Puah Wee Tse (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 17,105
    Majoriti/Majority: 10,057

N52: SENAI 63,717

  1. Yeo Kwee Kwang (PN-Bersatu) 4,802
  2. Shen Poh Kuan (BN-MCA) 10,604
  3. WONG BOR YANG (PH-DAP) 16,525
    Jumlah undi/Votes Cast 32,580
    Peratus/Percentage 51.1 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 457
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 192
    Majoriti/Majority 5,921
    Penyandang/Incumbent: Tee Boon Tsong (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 28,274
    Majoriti/Majority: 18,902

N53: BENUT 28,165

  1. Iskandar Noor Ibrahim (Pejuang) 139
  2. Datuk Isa Ab. Hamid (PN-Bersatu) 5,037
  3. Haniff @ Ghazali Hosman (PKR) 1,200
  4. DATUK HASNI MOHAMMAD (BN-UMNO) 10,896
    Jumlah undi/Votes Cast 17,678
    Peratus/Percentage 62.8 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 300
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 106
    Majoriti/Majority 5,859
    Penyandang/Incumbent: Datuk Hasni Mohammad (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 9,480
    Majoriti/Majority: 4,447

N54: PULAI SEBATANG 46,991

  1. Abdullah Husin (PN-PAS) 5,967
  2. Suhaizan Kaiat (PH-Amanah) 6,148
  3. HASRUNIZAH HASSAN (BN-UMNO) 12,473
  4. Abd Rashid Abd Hadi (Pejuang) 329
    Jumlah undi/Votes Cast 25,616
    Peratus/Percentage 54.5 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 543
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 156
    Majoriti/Majority 6,325
    Penyandang/Incumbent: Muhammad Taqiuddin Cheman (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 14,507
    Majoriti/Majority: 3,395

N55: PEKAN NANAS 35,865

  1. TAN ENG MENG (BN-MCA) 11,024
  2. Hishamuddin Busri (Warisan) 1,438
  3. Datuk Tan Chin Hock (PN-Gerakan) 2,741
  4. Yeo Tung Siong (PH-DAP) 6,189
    Jumlah undi/Votes Cast 21,835
    Peratus/Percentage 60.9 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 335
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 108
    Majoriti/Majority 4,835
    Penyandang/Incumbent: Yeo Tung Siong (PKR)
    Undi diperoleh/Votes polled: 11,856
    Majoriti/Majority: 1,308

N56: KUKUP 34,624

  1. Zamzam Hashim (Pejuang) 927
  2. Mahathir Iskandar Muhammad (PN-Bersatu) 3,439
  3. Mohd Zaiful Bakri (PKR) 3,276
  4. DATUK JEFRIDIN ATAN (BN-UMNO) 11,640
    Jumlah undi/Votes Cast 19,819
    Peratus/Percentage 57.2 %
    Undi ditolak/Rejected ballots 455
    Kertas undi tidak dikembalikan/Unreturned ballot paper/s 82
    Majoriti/Majority 8,201
    Penyandang/Incumbent: Md Othman Yusof (BN-UMNO)
    Undi diperoleh/Votes polled: 11,113
    Majoriti/Majority: 862
Sumber : BERNAMA

Catat Ulasan

0 Ulasan